2011-11-12 17:33:36
Mikropigmentacja medyczna

Dzisiaj w naszym klubie zapoznałyśmy się dokładnie z zabiegiem mikropigmentacji.

Mikropigmentacja medyczna polega korygowaniu koloru skóry naszego ciała celem eliminacji defektów (np. blizny) lub tworzenia imitacji poszczególnych jej części (np. rekonstrukcja brodawki sutkowej, wykonanie brwi, oprawy oka, odtworzenie ust po operacji rozczepu wargi -zajęcza warga, kamuflowanie blizn i naczyniaków). Skierowana jest w szczególności do osób po przebytych róźnych operacjach, w tym plastycznych, głównie z zakresu rekonstrukcji.

Mikropigmentacja medyczna pozwala na zakamuflowanie blizn jaknajbardziej zbliżonym kolorem do koloru ciała oraz niektórych rozlanych naczyniaków które są widoczne jako rozlane plamy (aby uniknąć operacji usunięcia)

Drugim zastosoawniem mikropigmentacji jest makijaż permanentny
Makijaż permanentny jest alternatywą do tradycyjnego makijażu. Tego typu zabieg umożliwia skorygowanie np. linii ust, uwydatnienie, powiększenie ich konturu i wypełnienie dowolnym kolorem, można również skorygować brwi, nanieść kreskę na powiekę i podkreślić linie rzęs. Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nietoksyczne i niealergizujące zostają wprowadzone do przestrzeni miedzykomórkowej naskórka i utrzymują się tam 3-5 lat. Makijaż permanentny może być stosowany w przypadku każdego typu skóry, zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Makijaż permanentny jest makijażem bazowym. Ma w sposób naturalny podkreślić naturalne piękno twarzy lub ewentualnie wprowadzić korekty. Można na nim wykonać klasyczny makijaż z użyciem kosmetyków kolorowych.

 W klubie pani mgr Monika Żmijewska – specjalista mikropigmentacji i odnowy biologicznej przeporowadziła zabieg rekonstrukcji brodawki piersiowej metodą mikropigmentacji medycznej.

Na zabieg zdecydowała się nasza koleżanka Amazonka od 25 lat, po rekonstrukcji piersi w 2007 roku. Zabieg mikropigmentacji jest zwieńczeniem zabiegu rekonstrukcji piersi., jest bezbolesny. Został przeprowadzony w klubie, w towarzystwie kibicujących koleżanek.

Efekt końcowy zabiegu będzie widoczny po około 30 dniach, wówczas kolor pigmentacji się wybarwi i taki już pozostanie. Bezpośrednio po zabiegu kolor jest nieco za ciemny.

           

NASI SPONSORZY
Urząd Miasta DarłowoUrząd Gminy DarłowoStarostwo Powiatowe w SławnieBałtycki Bank Spółdzielczy w DarłowieDROBDAR Darłowo
Projekt i wykonanie: rumac.pl