2013-09-09 20:54:08
Pożegnanie lata

Pożegnanie lata.

W dniach 6,7,8 września 2013 r. Amazonki z Darłowa realizowały Projekt Oferty Zadania Publicznego dofinansowanego przez Zarząd Powiatu w Sławnie „Piknik terapeutyczny”.

Podczas pikniku przeprowadziłyśmy szereg zajęć ruchowych mających na celu poprawę ogólnej sprawności, zachęcających do aktywności ruchowej w dniu codziennym, oraz ćwiczenia z automasażu i przeciw obrzękowe. Zajęcia taneczne wzbudzały największe zainteresowanie.

W drugim dniu honorowymi gośćmi byli Pani dr Magdalena Gąsecka – Ambasadorka naszego klubu, Pan Wojciech Wiśniowski Starosta Sławieński, Pani Elżbieta Karlińska Wiceburmistrz miasta Darłowa, Pan Radosław Głażewski Wicewójt gminy Darłowo, oraz Pani Małgorzata Maciuk-Radawiec kierownik PCPR w Sławnie, koleżanki z Klubu Amazonki w Koszalinie, przedstawiciele organizacji pozarządowych w Darłowie ( Klub Pionierów, Związek Niewidomych i Niedowidzących, Związek Emerytów i Rencistów) nasze rodziny i przyjaciele. Zorganizowałyśmy mini spartakiadę sportową, oraz mecz piłki nożnej Amazonki kontra reszta świata. Wspaniała pogoda, radosnych nastrój, duża dawka humoru pozwoliły spędzić ten czas w niepowtarzalnej atmosferze. Ringo, lotki, rzut do gara czyli złość kontrolowana, rzut do kosza, oraz podawanie piłki, te dyscypliny pozwoliły nagrodzić wszystkich uczestników, ponieważ w tej spartakiadzie Wszyscy byli Zwycięzcami. Zwyciężono z wiekiem, chorobami i kalectwem, wszyscy zawodnicy wspaniale walczyli, pokazali radość i świetnie się bawili. Mecz piłki nożnej wygrały Amazonki 2:0.

W piknikowym nastroju wszyscy grillowali i degustowali zrobione przez Amazonki surówki, sałatki i ciasta. Występ „ABBY” 4 naszych koleżanek rozbawił i zachęcił do wspólnej zabawy tanecznej. Mamy nadzieję, że takie pożegnanie lata na długo pozostanie w sercach naszych gości.

Niedzielne przedpołudnie trzeciego dnia naszego pobytu w Spławiu urokliwym miejscu wśród lasu, nad jeziorkiem, na łonie prawdziwej natury Amazonki pokazały jak być kobietą. Pięknie ubrane w barwne suknie, kapelusze zdobione kwiatami, zwiewne szale i tiule wzięły udział w sesji fotograficznej pt. „Pożegnanie lata”. Dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Walków i zaprzyjaźnionej z nami Magdy Burduk mogłyśmy poczuć się wyjątkowo, każda była gwiazdą, jedyną i niepowtarzalną, dziękujemy za chwile szczęścia i radości, która jest najlepsza terapią. Nasze zmagania z czujnym okiem obiektywu obserwowała i nagrywała Pani Anna Popławska z Radia Koszalin.

W niedzielę 8 września pożegnałyśmy lato, ale tylko symbolicznie, ponieważ to co przeżyłyśmy na długo zostanie w naszych sercach jako ciepłe, barwne i radosne wspomnienie. Lato jest w nas...

 

Dziękujemy naszym sponsorom i Wszystkim życzliwym , którzy nas wspierali:

Państwu Julicie i Tomaszowi Koczan, Państwu Zofii i Stanisławowi Przybysz – Wędliniarstwo Naturalne, Drogerii Jaśmin, a w szczególności Annie i Irenie Kryszczuk za wspaniałą gościnę w Spławiu.

Wszystkim dziękujemy z całego serca.

 

Każda z nas jest inna: bez względu na to czy jesteś mężatką, partnerką, mamą czy singielką; bez względu na to czy pasjonuje cię wspinaczka górska czy gotowanie; bez względu na to czy jesteś mała i okrągła, chuda i wysoka; ruda, blond czy czarna; w okularach czy bez – i najważniejsze:
BEZ WZGLĘDU NA TO CZY WALCZYSZ Z CHOROBĄ, WYGRAŁAŚ Z NIĄ CZY SIĘ PRZED NIĄ CHRONISZ – jesteś piękna i warta wszystkiego co najlepsze. Zasługujesz na to aby żyć ze sobą w harmonii, czuć się dobrze, dbać o siebie i rewelacyjnie wyglądać. Lubisz mieć żółte paznokcie? A może jednak tradycyjna czerwień? A może masz na paznokciach gwiazdki? To bez znaczenia, dlaczego? Dlatego, że i bez tego jesteś wyjątkowa! Być może nie biega za tobą chmara paparazzi, ale to nie oznacza, że nie jesteś gwiazdą! Jesteś gwiazdą własnego życia, grasz w najpiękniejszym filmie i tylko od ciebie zależy jakie on będzie miał zakończenie.
Chcemy czegoś więcej. Chcemy pokazać światu ile nas jest i jaką mamy siłę! Siłę zdrowia i piękna.”

Pożegnanie lata – symboliczne, sentymentalne i radosne. Witamy jesień, witamy każdy następny dzień, nauczyłyśmy się radości z każdej chwili nam darowanej. Cieszmy się dniem dzisiejszym , pokażmy swoją radość i dzielmy się uśmiechem. 

Zdjęcia z trzydniowego pobytu w Spławiu, w wykonaniu Kazimiery Czach w glaerii - Pożegnanie lata

Filmik wykonany przez Magdalenę Burduk i Krzysztofa Walkowa na stronie:  http://www.youtube.com/watch?v=tL74_2udhyI

 

 

 

NASI SPONSORZY
Urząd Miasta DarłowoUrząd Gminy DarłowoStarostwo Powiatowe w SławnieBałtycki Bank Spółdzielczy w DarłowieDROBDAR Darłowo
Projekt i wykonanie: rumac.pl