2013-05-19 15:26:45
10. lecie stargardzkich Amazonek

Stargardzkie Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka” zaprosiło nasz klub do świętowania swoich dziesiątych urodzin w dniu 17 maja 2013 r. Na obchody pojechały 2 reprezentantki darłowskich amazonek i z wielką przyjemnością uczestniczyłyśmy w tym święcie.

Z tej okazji w Stargardzkim Centrum Kultury odbyła się konferencja jubileuszowa, a na Rynku Staromiejskim wypuszczono balony pod hasłem „Amazonki są wśród nas”.
W SCKu Amazonki pokroiły jubileuszowy tort, obejrzały występy stargardzkich grup tanecznych: Aplauz, Ekspresja i Pasja. Prezes stowarzyszenia Halina Gutowska wspominała historię powstania „Stokrotek” i dziękowała za wsparcie lekarzom, samorządowcom, sponsorom i przyjaciołom stowarzyszenia. Stargardzkie Amazonki przyznały Bursztynowe Łuki zasłużonym dla stargardzkich amazonek, a także uhonorowały pamiątkowymi dyplomami sympatyków, kibiców i sponsorów „Stokrotek”.

W stronę prezes i jej stowarzyszenia popłynęły ciepłe słowa ze strony stargardzkich władz oraz parlamentarzystów.
Na Rynku Staromiejskim zainaugurowano IX Powiatowy Tydzień Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia. Wypuszczono do nieba 101 balonów. Amazonki i starosta Waldemar Gil namawiali mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań.

Następnego dnia w sobotę dla reprezentantek klubów Amazonek z Unii Zachodniopomorskiej odbyło się spotkanie z psychologiem mgr. Anną Klinik na temat „Jak być dobrą koleżanką i przyjaciółką w obliczu kryzysu lub radości amazonki w moim stowarzyszeniu”.

Gala w Staargardzkim centrum kultury

 

Inauguracja IX Powiatowego Tygodnia Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia

 

Balony pod hasłem "Amazonki są wśrod nas - Radość życia" poszły w górę

 

Bukiet dla Prezes Stowarzyszenia Amazonek Stokrotka Haliny Gutowskiej

NASI SPONSORZY
Urząd Miasta DarłowoUrząd Gminy DarłowoStarostwo Powiatowe w SławnieBałtycki Bank Spółdzielczy w DarłowieDROBDAR Darłowo
Projekt i wykonanie: rumac.pl