2011-12-12 13:51:59
Nasza wigilia

Opłatek u darłowskich Amazonek,
odbył się w świetlicy Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego w mikołajowy wieczór (6 grudnia) na opłatkowe spotkanie przybyło liczne grono członkiń Klubu Amazonek w Darłowie i zaproszeni goście.
Na opłatek zaproszono osoby, które współpracują i pomagają Amazonkom w ich działalności. Wśród gości byli: radna Sejmiku Zachodniopomorskiego - dr Magdalena Gąsecka, przewodniczący Rady Miejskiej w Darłowie - Zbigniew Grosz, zastępca wójta gminy Darłowo - Radosław Głażewski, franciszkanin o. Rafał, kierownik MOPS - Waldemar Wieczorek, kierownik referatu oświaty i spraw społecznych w UM - Zbigniew Mielczarski, radni, lekarze, nauczyciele i inni.
Przewodnicząca klubu na wstępie powitała zebranych słowami:
„SERDECZNIE WITAMY PRZYBYŁYCH GOŚCI, KTÓRZY PRZYJĘLI ZAPROSZENIE NA NASZE SPOTKANIE.
Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, czas dobrych uczynków, ciepłych uśmiechów, serdecznych pozdrowień i życzeń płynących z głębi serca.
My również pragniemy, by magia dzisiejszego spotkania, dzisiejszych życzeń pozostała na długo, by w naszych sercach pozostała serdeczność, wyrozumiałość, świąteczne ciepło i poczucie, że w naszym życiu nigdy nie będziemy osamotnieni.
Staramy się, by nasze spotkania były radosne, lecz nie unikniemy chwili zadumy, zawsze wspominamy koleżanki, które zabrała choroba, w tym roku również nie ma z nami Reni, Wandzi – naszej zaginionej w akcji, Krysi, Seniorki Danieli i Ewy. Ta smutna strona naszej choroby uświadamia kruchość życia w stosunku do każdej z nas. Dlatego naszym życzeniem jest, by życie nie traciło barw, by cenić każdą jego chwilę, która jest niepowtarzalna, by radość życia była wartością każdego z nas.
Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.
Zawsze ilekroć się uśmiechniesz do swojego brata i wyciągniesz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. Zawsze ilekroć milkniesz by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości i jak wielka jest Twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Życzymy wszystkim naszym gościom zdrowych, rodzinnych, radosnych Świąt Bożego narodzenia, magicznych doznań tych wspaniałych dni, które przeniosą magię tych chwil w Nowy 2012 rok”.
W blasku świec, pięknie przystrojonej choinki zebrani dzielili się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim zdrowia, trwania w nadziei oraz szczęśliwych, nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2012.
Przy kawie, herbacie, ciastach, owocach i słodyczach rozmawiano jak w rodzinie. Spotkanie opłatkowe umilała Darłowska Orkiestra Dęta pod kierownictwem Zenona Lesnera, która grała najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
Zdjęcia w galeri pn. 2011 wigilia

NASI SPONSORZY
Urząd Miasta DarłowoUrząd Gminy DarłowoStarostwo Powiatowe w SławnieBałtycki Bank Spółdzielczy w DarłowieDROBDAR Darłowo
Projekt i wykonanie: rumac.pl