2012-07-01 10:04:37
Pierścień

 

 

 

W piątek w Karczmie Rzymskiej w Darłowie odbyło się uroczyste podsumowanie 4 miesięcznego kursu tańca darłowskich Amazonek. Na podsumowanie przybyli liczni goście dla których uczestniczku kursu zatańczyły.

 

Był to projekt pod nazwą „Pierścień”, realizowany przez Stowarzyszenie Szkoła Tańca Top Toys i Klub Amazonki w Darłowie pod patronatem Radia Koszalin i z dofinansowaniem Europejskiego Funduszu Społecznego. Beneficjentkami projektu były głównie członkinie klubu Amazonki w Darłowie.

Zajęcia taneczne odbywały się w okresie od końca marca do połowy czerwca 2012r. dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny (zegarowej), co w sumie przez cały czteromiesięczny okres trwania projektu wynosło 48 godz.

W lekcjach tańca brało 20 osób –10 uczestniczek projektu wraz z członkami rodzin i/lub osobami towarzyszącymi, którzy zadeklarowali udział. Podstawowym zadaniem była mobilizacja do wspólnej zabawy, nie tylko podczas zajęć tanecznych, ale również poza salą treningową. Entuzjazm, uśmiech, chęć do życia, wiara, nadzieja - te emocje obudziliśmy u naszych Pań. Stworzyliśmy ciepłą, rodzinną atmosferę, do której nasze uczestniczki z niecierpliwością będą chciały powracać, bo jest to element zdrowego stylu życia.

Treningi prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów Szkoły Tańca Top Toys, finaliści i laureaci Mistrzostw Polski, Europy i Świata federacji IDO, tancerze programów TV.

Instruktorzy z całym swoim zaangażowaniem, przedstawili w ofercie style taneczne: salsa, mambo, waacking, locking, hip hop, elementy jazzu itp. W zakres zajęć tanecznych wchodziły zajęcia relaksacyjne, przeróżne metody ćw. oddechowych, choreografie, ćwiczenia wydolnościowe oraz sprawnościowe. Uczestniczki miały prawo wyboru w kwestiach treningowych.

Forma zajęć była dostosowana do potrzeb i zainteresowań Uczestniczek.

 

 

                    

Zdjęcia z zakończenia projektu Pierścień w galerii.

NASI SPONSORZY
Urząd Miasta DarłowoUrząd Gminy DarłowoStarostwo Powiatowe w SławnieBałtycki Bank Spółdzielczy w DarłowieDROBDAR Darłowo
Projekt i wykonanie: rumac.pl