2012-06-03 14:17:19
VII REGIONALNA SPARTAKIADA AMAZONEK WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KOSZALINIE

Dnia 02 czerwca 2012 r. w Koszlinie odbyła się VII REGIONALNA SPARTAKIADA AMAZONEK WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO organizowana przez Amazonki Koszalin.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło Radio Koszalin.

Spartakiada stawia sobie za cel poprawę sprawności psychofizycznej kobiet po operacji piersi, jak również mobilizację do aktywnego trybu życia. Impreza odbyła się   w tym roku w ramach obchodów                     Dni Koszalina,   pod patronatem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego   i Prezydenta Miasta Koszalina.

Darłowski Klub Amazonki reprezentowały 4 zawodniczki : Grażyna Rogal, Agnieszka Polska, Teresa Połom i Elżbieta Betlińska.

W spartakiadzie wzięło udział 18 zespołów reprezentujących Kuby Amazonek województwa zachodniopomorskiego, jak zawsze nasze koszalińskie koleżanki zorganizowały wspaniałą zabawę, atmosferę radości,     uśmiechu i dobrej zabawy, która kolejny raz udowodniła, że warto wierzyć,    że    z chorobą można wygrać i trzeba walczyć.      

Darłowskie Amazonki zdobyły I miejsce, wspaniałe uczucie, które towarzyszyło nam gdy odbierałyśmy puchary i nagrody, potrafimy i to jest wspaniałe, jesteśmy dumne, że naszą postawą możemy pokazać     jak ważna dla nas jest wiara, że można pokonać chorobę, własne słabości i czerpać  z życia radość.

"Bo życie to jest wielki cud, o który trzeba walczyć.

Mimo, że ciężko, że wielki trud, potrafię śmiać się i tańczyć."

Z takim mottem wszystkie uczestniczki spartakiady puściły w niebo różowe balony, z przesłaniem by wszyscy potrafili śmiać się i tańczyć.

 

Spartakiada

 

 

 

                                                                    

NASI SPONSORZY
Urząd Miasta DarłowoUrząd Gminy DarłowoStarostwo Powiatowe w SławnieBałtycki Bank Spółdzielczy w DarłowieDROBDAR Darłowo
Projekt i wykonanie: rumac.pl